Článek

Jak zvýšit hodnotu své nemovitosti před prodejem

Přemýšlíte o prodeji svého domu nebo bytu a ptáte se, zda je třeba provést nějaké úpravy, opravy nebo změny, abyste dosáhl lepšího prodeje? Určitě je dobré nad tímto tématem přemýšlet, protože drobné úpravy a renovace mohou výrazně zvýšit hodnotu a atraktivitu nemovitosti pro potenciální kupce. Zde je několik tipů, jak toho dosáhnout:

1. Modernizace kuchyně:

Kuchyně je často jedním z hlavních lákadel nemovitosti. Úpravy jako výměna spotřebičů, nová dlažba nebo modernizace skříněk mohou udělat zázraky. Je důležité, aby kuchyně byla funkční, moderní a přitažlivá.

2. Renovace koupelny:

Koupelna je dalším důležitým místem, na které kupci často kladou velký důraz. Popřemýšlejte nad výměnou staré vany nebo sprchového koutu, aktualizací sanitárního vybavení a vylepšení osvětlení. Moderní a čistá koupelna dokáže zvýšit hodnotu nemovitosti.

3. Malování a úpravy interiéru:

Světlé a čisté prostory jsou vždy atraktivní pro potenciální kupce. Zvolte spíše světlé barvy na stěnách, bude Vás to stát málo peněz i úsilí, ale Váš byt to změní k nepoznání. Bude působit prostorným a světlým dojmem. Můžete případně provést i výměnu podlahových krytin nebo aktualizaci svítidel. I malé změny mohou udělat velký rozdíl a Vaše nemovitost bude v porovnání s ostatními nabídkami mnohem atraktivnější.

4. Zahrada a exteriér:

Nezapomínejte ani na venkovní prostory. Úpravy zahrady, terasy nebo balkonu mohou výrazně zvýšit atraktivitu nemovitosti. Vytvoření příjemného venkovního prostoru pro odpočinek nebo posezení s rodinou a přáteli je obzvláště lákavé.

5. Energetická účinnost:

Investice do energetické účinnosti může být velmi atraktivní pro kupující. Zvažte instalaci moderního topení a chlazení, izolaci nebo solárních panelů. Nižší energetické náklady jsou v dnešní době žádané. Zde již ale hodně počítejte a uvažujte nad výši investice.

Závěr

Všechny tyto tipy, úpravy a renovace je dobré přizpůsobit potřebám a charakteru daného domu nebo bytu. Například pokud máte byt v původním stavu, stačí jej pouze uklidit, vyčistit a vymalovat. Větší investice by se Vám nemusely vrátit v prodejní ceně. Lidé, kteří si chtějí byt upravit a zrekonstruovat podle svých představ, budou o takový byt mít zájem.

Samozřejmě můžete provést celkovou rekonstrukci bytu, ale to už se pohybujete v investici statisíců korun a cílíte na jinou skupinu zájemců, kteří se chtějí hned nastěhovat a nechtějí řešit žádné úpravy. Musíte se jim, ale tzv. trefit do vkusu.

Nebojte se konzultovat s odborníky, jaké úpravy by mohly být nejvýhodnější pro Vaši konkrétní nemovitost. Můžete se také obrátit i na mě a společně jistě najdeme správné řešení pro Vás.

Doufám, že Vám tyto tipy pomohou při zvyšování hodnoty a atraktivity Vaší nemovitosti před prodejem!

Od roku 2012 jsem v Aktivreality absolvoval mnoho školení a úspěšně zprostředkoval množství prodejů nemovitostí, včetně těch, které jsou podobné i té Vaší. Pokud uvažujete o prodeji, neváhejte se mnou spojit. Rád si s vámi v klidu promluvím a společně najdeme nejlepší způsob, jak úspěšně prodat Vaší nemovitost.

Boris Nikolov

Sdílejte článek:

Facebook
LinkedIn

Sdílejte článek:

Kategorie blogu

Sociální sítě

Nejčtenější články

Blog

Další články

Jak se točí video prohlídka

Při přípravě video prohlídky jednoho pozemku u Mělníka, jsem udělal sestřih právě z těch scén, které se nepovedly nebo nepoužily, abych Vás třeba i trochu pobavil a ukázal Vám

Přečíst článek »

Kategorie blogu

Sociální sítě

Nejčtenější články